Menu

Z miłości do czterech kółek

Rajdy samochodowe i wyczynowe projekty, amatorskie zmagania i drobne modyfikacje.

Zawada i Nowocień testują przed Lotos Baltic Cup 2011

dachujacy
Już w przyszły piątek, prologiem na Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu rozpocznie się rajdowy sezon 2011! Wypadałoby oczywiście potrenować.

Sesja treningowa w Olsztynie ważniejsza była dla Aleksa Zawady, który przesiada się z Civica Type-r do N-grupowego Lancera X i tym samym awansuje z Rajdowego Pucharu Polski do mistrzostw kraju. Mitsubishi będzie jednak tylko jednorazową przygodą z czterołapem, bo w planach na ten sezon ma starty w ojczystym czempionacie i do tego we Włoszech w cyklu European Clio R3 Tophy, za kierownicą oczywiście Clio R3 Maxi.

Muszę się nieskromnie pochwalić, że nabyłem już bilety na imprezę otwarcia Rajdu Lotos, a ta jako na pewno pierwsza w Polsce, odbędzie się w zamkniętej hali Ergo Arena. Bilety obejmują również wstęp do parku serwisowego, który mieścił się będzie również pod dachem trójmiejskiej areny. Zaskoczeniem dla mnie jest opcja płatnych oesów, nie specjalnie wiem na czym ma polegać pobieranie opłat za oglądarę, na szczęście to również mam w pakiecie, bo poza nim kosztuje 10zł. Oczywiście postaram się zrobić jak najwięcej zdjęć i być na jak największej ilości odcinków specjalnych, a jak to wyjdzie to się okaże za dwa tygodnie.

Wiemy wszyscy o wypadku Roberta Kubicy, media w całym kraju zajmują się tym zdarzeniem, wobec tego nie mam zamiaru powielać informacji. Chciałbym tylko powiedzieć, że moim zdaniem nikt nie ponosi winy za to co się stało, bo taki właśnie jest sport, który staram się we wszystkich zaszczepić. Jedni mają więcej, inni mniej szczęścia, szanujmy pasję Roberta i pamiętajmy: najważniejsze, że jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie liczy się jeden sezon F1 więcej, czy mniej. Jestem przekonany, że za 8-10 miesięcy nikt nie będzie o tym pamiętał, a nasza narodowa duma będzie zawzięcie trenować przed kolejnymi startami.

Życzmy Robertowi szybkiego powrotu do zdrowia i tym samym za kółko, a nie przejmujmy się straconymi szansami na mistrzowskie tytuły, bo co się odwlecze to nie uciecze;)

© Z miłości do czterech kółek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci